معرفی

کشور امارات از اتحاد هفت شیخ نشین به وجود آمده که بیشترین جاذبه (توریستی و سرمایه گذاری) را به خود جلب کرده است. امارات کشوری مدرن و پیشرفته است که دارای جزایری مملو از درختان نخل، برج های آسمان خراش، مکان های تفریحی و مراکز خرید بسیار بزرگ با امکانات زیاد است.

این اتحاد هفت شیخ نشین امارات متحده عربی شامل ابوظبی (پایتخت)، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الضمه و ام‌القیوین می باشند. امارات متحده عربی پس از استقلال از انگلستان شکل گرفت که هر ساله این روز را به نام روز ملی امارات جشن می گیرند.

کشور امارات از جنوب با عربستان سعودی ، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس هم مرز می باشد. در این کشور علاوه بر مردم بومی خود ، اتباع خارجی زیادی از کشورهای مختلف دنیا از جمله اروپا، ایران، پاکستان، چین و… ساکن هستند.

از میان شهر های کشور امارات، دبی بیشترین جاذبه را به خود اختصاص داده و به دلیل شرایط مناسب اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و… همچنین از لحاظ موقعیت جغرافیای یکی از مناطق بسیار عالی این کشور محسوب می شود.

ثبت شرکت در امارات

امارات از نظر سطح بالای زندگی و روند رشد سریع مسائل اقتصادی شرایط مساعدی را برای ثبت شرکت در این کشور فراهم کرده است. بسیاری از افراد که قصد سرمایه گذاری، مهاجرت و اقامت در کشور امارات را دارند از طریق ثبت شرکت میتوانند به این مهم دست پیدا کنند. در کشور امارات مزایای بسیاری برای ثبت شرکت وجود دارد که باعث شده این کشور به عنوان مقصد سرمایه گذاری و تجارت بسیاری از افراد انتخاب شود.

با ثبت شرکت در امارات از معافیت مالی بهره می برید و برای انجام هر گونه فعالیت تجاری و اقتصادی از پرداخت مالیات معاف خواهید شد. بانک های اماراتی شرایط تسهیل وام بانکی را در این کشور فراهم کرده اند. علاوه بر این وام ها که با بهره کم و باز پرداخت بلند مدت ارائه داده می شوند مشتریان میتوانند از مزایای دیگری مانند دریافت کارت اعتباری و دسته چک استفاده کنند.

مزایای ثبت شرکت در امارات

 • با ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت می توانید برای اعضا خانواده خود نیز اقامت بگیرید.
 • نزدیکی امارات به ایران باعث تسهیل در رفت و آمد سرمایه گذاران ایرانی شده است.
 • یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد امارات این است که بدون اخذ ویزا میتوانید به کشورهایی مثل قطر، کویت، عمان و بحرین سفر کنید.
 • همان طور که گفته شد استفاده از تسهیلات بانکی، مالی و اعتبارات بین المللی با توجه به ثبت شرکت صورت میگیرد.

شرایط ثبت شرکت در امارات

 • در قدم اول برای ثبت شرکت در امارات باید یک فرد محلی که از اتباع امارات می باشد را به عنوان شریک خود در شرکت انتخاب کنید. (داشتن یک شریک اماراتی الزامی است)
 • قدم دومی که برای ثبت شرکت در امارات می بایست برداشت دریافت مجوز فعالیت مرتبط با موضوع شرکت از مرجع وزارت توسعه اقتصادی امارات میباشد. شخص متقاضی باید فرم استاندارد درخواست مجوز را تکمیل کند و در وزارت خانه توسعه اقتصادی امارات ثبت نماید.
 • نکته قابل توجه برای ثبت شرکت در امارات داشتن فضای مناسب برای محل اقامتگاه شرکت است. این مکان بایستی با اجاره نامه رسمی شرکت معرفی شود.
 • بعد از انجام مراحل فوق متقاضی طبق تفاهم نامه همکاری با حامی تجاری خود و ارائه آن به وزارت توسعه اقتصادی امارات ، درصد مالکیت سهامداران شرکت را مشخص می نماید.
 • در نهایت کلیه مدارک اجاره نامه، تفاهم نامه و مدارک هویتی باید در سیستم وزارت توسعه اقتصادی امارات ثبت شود و هزینه های مربوط به ثبت در همین مرحله پرداخت میشود.

باید بدانید که پروسه زمانی صدور مجوز از وزارت خانه حدود یک تا پنج هفته کاری می باشد. میزان سرمایه شرکت در کشور امارات هیچ گونه محدودیتی به همراه ندارد و حتی میتوان با یک دلار هم در امارات شرکت ثبت کرد و به کسب و کار و فعالیت تجاری خود پرداخت.

ثبت شرکت در امارات (دبی) معاف از مالیات است.
جهت ثبت شرکت خود در امارات با ما تماس بگیرید

مجوزهای راه اندازی کسب و کار در امارات

مجوز حرفه ای

مجوز حرفه ای در خصوص فعالیت های خدماتی و علمی مانند حرفه وکالت، شرکت های حقوقی، حسابداری و مشاوره ای.

مجوز تجاری

مجوز تجاری همان طور که از نام مجوز پیداست، در زمینه های تجارت کالا و فروش و خدمات تجاری فعال می باشد.

مجوز صنعتی

مجوز صنعتی که در حوزه تهیه، تولید، صنعت و پردازش کالا فعالیت دارند. کالاهایی شامل مواد صنعتی نفت و گاز، مواد غذایی، دارو سازی.

به غیر از پرداختن به مجوزهای فعالیت در کشور امارات بایستی به ساختار حقوقی تجارت در این کشور نیز پرداخت. با توجه به قانون تجارت این کشور تعدادی ساختار حقوقی برای سازمان های تجاری مشخص شده که عبارتند از: مشارکت عمومی، مشارکت در حمایت، سرمایه گذاری مشارکت، سهامی عام، سهامی خاص، اشتراک گذاری مشارکت و شرکت سهامی.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در امارات

مدارک مورد نیاز که برای ثبت شرکت در امارات لازم هست عبارتند از:

 • انتخاب نام درست برای شرکت
 • اطلاعات هویتی سهامداران
 • ترجمه رسمی پاسپورت و اعتبار مدت ۶ ماه
 • ترجمه رسمی سند یا اجاره نامه محل مسکونی به اضافه یکی از قبوض (منظور محل سکونت فعلی شما در ایران می باشد)

گفتار پایانی

در خصوص شرایط مالیاتی و پرداخت آن در کشور امارات باید به این نکته توجه داشت که به حساب های بانکی و گردش حساب هیچ گونه مالیاتی تعلق نمی گیرد و در کل مالیاتی که برای ثبت شرکت پرداخت می گردد ۵ درصد از کل هزینه می باشد. در کل امارات کشوریست که باعث جلب مشاغل بین المللی، سرمایه گذاری های کلان، زیر ساخت های حمل و نقل و …. شده است.

امکان ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات نیز وجود دارد که شرایط خاص خود را به دنبال دارد که پرطرفدار ترین منطقه برای ثبت شرکت راس الخیمه می باشد که هیچ گونه مالیاتی در قبال انجام فعالیت های تجاری خود در این منطقه پرداخت نمیکنید. در امارات بیش از ۲۰ منطقه آزاد وجود دارد که فعالیت های اقتصادی، دریایی، بهداشت و گردشگری اختصاص داده شده است.