معرفی

اگر مهاجرت به اروپا در ذهن شما شکل گرفته و در حال انتخاب و گشتن بین تمامی کشورهای اروپایی برای زندگی هستید؛ کشور پرتغال یکی از رویایی ترین کشورهای اروپایی برای زندگی میباشد.

شما برای دریافت اقامت این کشور تنها کافی است تا به ثبت شرکت در پرتغال فکر کنید. بعد از این کار شما می توانید در این کشور در کنار سرمایه و کسب و کار خود اقامت کشور پرتغال را نیز دریافت کنید. برای اینکه در این کشور اقامت کنید باید ابتدا با این کشور آشنا شوید.

آشنایی با کشور پرتغال

شما میتوانید در پرتغال زندگی با کیفیتی را تجربه کنید. کشور پرتغال با حدود ۱۱ میلیون جمعیت در اروپا بوده است. کشور پرتغال همسایه کشور اسپانیا بوده و در شمال به این کشور منتهی میشود. لیبسون یکی از بزرگترین شهرها و پایتخت کشور پرتغال بوده و در بخش جنوبی این کشور واقع شده است. شاید برای شما هم جالب باشد که اسم انگلیسی این کشور بسیار شبیه یکی از کلان شهرهای شمالی خود این کشور یعنی پورتوکاله می باشد.

زندگی در کشور پرتغال چگونه است؟

اگر بخواهیم یک صفت برای این کشور انتخاب کنیم؛ باید به سکوت اشاره کنیم. شما در این کشور معنای واقعی سکوت و آرامش را خواهید یافت. البته هیچ نقطه‌ای از جهان کامل نیست و هر کشور دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد. در این کشور آب و هوا به قدری عالی است که شما انگار در بهشت زندگی می کنید.

کشور پرتغال مهد طبیعت و سواحل بی نظیر است. اگر به مهاجرت به این کشور فکر می کنید، باید به این نکته نیز توجه کنید که هزینه زندگی در کشور پرتغال به نقطه یا شهری که در انتخاب می کنید بستگی دارد. در هر شرایطی بهترین گزینه مشورت با افراد با تجربه است. شما می توانید با مشاوران گلوبال رجیستر به صورت رایگان و آنلاین به مشورت بپردازید.

زندگی در کشور پرتغال چگونه است؟

اقتصاد و شرایط زندگی در پرتغال

اقتصاد کشور پرتغال همانند کشورهای دیگر در همه گیری کرونا به مراتب دچار آسیب شده است و در این حین با بحران های بیکاری بسیاری رو به رو بوده است. اما خوشبختانه امروزه این کشور از نظر اقتصادی جزو بهترین کشورهای اروپایی می باشد. در گذشته به دلیل آسیب هایی که به اقتصاد این کشور وارد شده است.

همین امر موجب دریافت کمک های مالی زیادی از صندوق بین المللی شده است. بزرگ ترین شریک تجاری پرتغال ، کشور اسپانیا است و حدود ۲۷ درصد از اقلام کشور پرتغال به اسپانیا صادر می شود و از دیگر شرکای صادراتی پرتغال می توان به آلمان و فرانسه اشاره کرد. شما برای ثبت شرکت در پرتغال و زندگی در این کشور باید با اقتصاد و شرایط زندگی آشنا شوید.

شرایط زندگی و اقتصادی در کشور پرتغال

به دلیل گذشته دردناک پرتغال و آسیب هایی که به جوانان این کشور در زمان بیکاری زده شد. دولت تلاش کرد تا با رویکردهای اقتصادی مناسب تا حدودی این مسائل را حل کند. صادرات کشور پرتغال تا حدودی مشکلات را رفع کرده و توانسته کشور را از نظر اقتصادی کمی رو به بالا ببرد اما همواره بسیاری از مردم نگران آینده خود و فرزندان خود هستند.

نرخ بیکاری در این کشور اصلاً کم نبوده ولی هنوز هم نشانه هایی از امید در اقتصاد این کشور دیده می شود. اگر شما به دنبال کسب و کار در پرتغال هستید؛ بهتر است قبل از مهاجرت درباره آن به خوبی تحقیق کنید. شما باید از قوانین کار، شرایط ثبت شرکت در پرتغال و شرایط زندگی در این کشور مطلع شوید.

معمولا کارهای کامپیوتر و حسابداری جز مشاغل آینده دار کشور پرتغال بوده و همچنین رشته های فنی و مهندسی در این کشور از جمله مشاغل بسیار پر درآمد و قابل پیشرفت در پرتغال می ‌باشد.

به دلیل افزایش توریست ‌ها به پرتغال مشاغل مختلفی مثل هتلداری، املاک، خدمات پزشکی و غیره رونق زیادی داشته و حتی به عنوان یکی از منابع اصلی درآمد زایی در این کشور محسوب می ‌شود.

ثبت شرکت یکی از راه های دریافت اقامت دائم در پرتغال
جهت ثبت شرکت خود در پرتغال با ما تماس بگیرید

ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال یکی از روش های سرمایه گذاری خارجی است و این فرصت را به شما می‌ دهد؛ تا علاوه بر دریافت ویزای پرتغال، کسب و کار خود را نیز راه ‌اندازی کنید. از مهمترین و راحت ترین فرصت مهاجرت به اروپا می ‌توانیم به ثبت کسب و کار در پرتغال اشاره کنیم.

برای اینکه بتوانید این فرآیند ثبت کسب و کار خود را با سرعت بیشتری انجام داده و فعالیت خود را آغاز کنید باید با مدارک، شرایط و هزینه های شرکت آشنا شوید.

چرا ثبت شرکت در پرتغال؟

پرتغال از ۲۰۱۴ میلادی به بعد هر سال دارای تراز مالی مثبت بوده و همین امر نشان دهنده رشد اقتصادی بی نظیر و مثبت این کشور است. پرتغالی از نظر راه ‌اندازی کسب و کار در جهان رتبه ۳۰ را داشته و این کشور برای علاقه مندان به سرمایه گذاری بهترین انتخاب است.

روش‌ های مختلف دیگری برای گرفتن اقامت یا ویزا وجود دارند اما سرمایه گذاری در پرتغال از بهترین انتخاب ‌ها است و شما می ‌توانید برای سرمایه گذاری در پرتغال به جز ثبت شرکت به خرید ملک، طرح بازنشستگی، طرح تمکن مالی و غیره اشاره کرد. از میان موارد نام برده بهترین انتخاب همان ثبت شرکت است.

مزایای ثبت شرکت در پرتغال

مزایای ثبت شرکت در پرتغال

ثبت شرکت در پرتغال هم معایب و هم مزایای خاص خودش را دارد. کشور پرتغال از لحاظ اقتصاد نوپایی که دارد مقصد بسیاری از سرمایه گذاران و افراد مهاجر دوست می ‌باشد. برای مهاجرت به کشور پرتغال شما باید با تمامی شرایط آشنا شوید تا بتوانید به درستی مسیر خود را انتخاب کنید.

مزایای ثبت شرکت و زندگی در پرتغال به قدری زیاد است که معایب دیگر به چشم نمی آید. شما برای زندگی در این کشور باید با تمامی شرایط و مزایای زندگی در پرتغال آشنا شوید. از مزایای ثبت شرکت و گرفتن اقامت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما با ثبت شرکت می‌ توانید هم به صورت شرکتی و هم به صورت شخصی افتتاح حساب کنید.
 • شما بدون شریک می‌ توانید صاحب کل سهام و مالک ۱۰۰ درصدی شرکت شوید.
 • پس از ۳ سال می‌ توانید درخواست اقامت دائم بدهید.
 • بعد از ۵ سال فعالیت شما می‌ توانید گذرنامه کشور پرتغال را دریافت کنید و مقیم آنجا شوید.
 • می ‌توانید ویزای سایر کشورها را به آسانی دریافت کنید.
 • می‌ توانید به کشورهای اروپایی قرارداد تجاری و مالی داشته باشید
 • امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن
 • شاید مجبور به پرداخت مالیات شوید اما این مالیات کاملاً معقول و معمولی هستند.
 • تجارت شما مطابق مقررات گمرکی اروپا خواهد بود.

شرایط ثبت شرکت

برای ثبت شرکت شما باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید تا بتوانید به سراغ این روش بروید. البته شما می‌توانید به سه روش سنتی، آنلاین و حضوری برای ثبت شرکت اقدام کنید. برای این کار ابتدا باید با یک مشاور صحبت کنید تا بتوانید راه خود را به بهترین شکل پیدا کنید.

مدارک ثبت شرکت در پرتغال

ابتدا شما باید با روش ‌های ثبت شرکت در پرتغال آشنا شوید و سپس به دنبال مدارک بروید. معمولا مدارک در هر روش یکسان است اما مقدار هزینه کاملاً متفاوت است. شما با ثبت شرکت در این کشور حتی می ‌توانید اقامت خود را بگیرید. خیلی از افراد نمی ‌دانند باید از کجا برای مهاجرت به پرتغال شروع کنند، شما می ‌توانید ابتدا با مشاوران ما به مشورت بپردازید تا راحت تر بتوانید مسیر خود را پیدا کنید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در پرتغال

برای هر فرد با توجه به شرایطی که دارد این مدارک متفاوت است. در این قسمت مدارک اصلی که به طور کلی نیاز است را برایتان شرح دادیم تا شما راحت تر ثبت شرکت خود را آغاز کنید.

 • پاسپورت اعضای شرکت و سهام داران + کپی تمامی مدارک
 • اساسنامه شرکت
 • فرم‌ های تکمیل شده برای ثبت شرکت
 • استخدام فردی به عنوان مدیر مالی
 • نمونه امضای سهامداران و اعضای شرکت
 • افتتاح حساب بانکی + مدارک مربوط به حساب ‌ها
 • بیزنس پلن یا طرح تجاری
 • اجاره شرکت یا خرید یک زمین یا محل برای ثبت شرکت
 • گواهی عدم سوء پیشینه افراد به ویژه سهامداران
مدارک لازم برای ثبت شرکت در پرتغال

هزینه ثبت شرکت در پرتغال

شما در سال‌ های اول باید هزینه عضویت بپردازید و این هزینه حدوداً ۵ هزار یورو است و هزینه ‌های سالانه شرکت بعد از ۲ سال کاملاً رایگان می ‌شود. هزینه متوسط برای ثبت شرکت در پرتغال معمولا ۱۵ هزار یورو بوده که این هزینه شامل افتتاح حساب، ادغام شرکت و کلیه هزینه‌ های دولتی خواهد بود.

چه نوع شرکت هایی را در پرتغال می‌توان ثبت کرد؟

به نظر شما در کشور پرتغال چه نوع شرکت ‌هایی را می‌ توان به ثبت رساند؟ ثبت شرکت در این کشور فقط نیاز به پول دارد و از پر طرفدار ترین انواع شرکت می ‌توان به شرکت‌ هایی با مسئولیت محدود اشاره کرد. تمامی شرکت ‌ها باید طبق قوانین Conservatoria do Registo Comercial (CSC) باشند. شما در صورت داشتن سؤال می‌توانید با مشاوران ما به صورت رایگان به مشورت بپردازید.

شرکت سهامی خاص

اگر به دنبال ثبت شرکت‌‌های خرد در پرتغال هستید؛ باید رو به این ثبت شرکت در پرتغال کنید. شما برای ثبت شرکت سهامی خاص در پرتغال تنها به ۵ هزار یورو نیاز دارید که ارزش هر سهم نیز ۱۰۰ یورو است. معمولا این نوع شرکت ‌ها دارا چند تا مدیر داخلی هستند و با پسوند lda مشغول به فعالیت هستند.

شرکت‌ های با سهامی عام

در این شرکت به حداقل ۵ نفر نیاز دارید و کمترین سرمایه برای ثبت شرکت با سهامی عام، پنجاه هزار یورو است. سیستم مدیریتی این شرکت‌‌ها سه نوع حسابرسان، مدیریت توسط هیات مدیره و مدیریت توسط مجمع عمومی می‌باشد. پسوند این نوع شرکت‌ها sa می‌باشد.

شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت در پرتغال با مسئولیت محدود از بهترین‌ انتخاب‌ها است. در این نوع ثبت شرکت، یکی از اعضای در قبال تعهدات خود مسئولیتی نا محدود دارد و سایر اعضا با توجه به سرمایه‌ای که دارند؛ مسئولیت دارند. حداقل نیروی لازم برای ثبت این شرکت دو نفر بوده و نیاز به سرمایه اولیه هم ندارد.

شرکت با سرمایه محدود با سرمایه سهام

در این شرکت ‌ها مسئولیت هر فرد بر اساس سهام تقسیم بندی می ‌شود و مسئولیت در این شرکت‌ ها کاملاً نامحدود بوده و حداقل سرمایه مورد نیاز در شرکت با سرمایه محدود با سرمایه سهام پنجاه هزار یورو است.

اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت

اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت یکی از بهترین و راحت‌ ترین روش‌ ها در میان سرمایه گذاران و افراد مهاجر است. در این صورت علاوه بر اینکه شما اقامت این کشور را دریافت می ‌کنید، بلکه شما می ‌توانید کسب و کار خود را نیز راه ‌اندازی کنید و همچنین در این صورت سرمایه گذاران کشور پرتغال نیز از شما حمایت خواهند کرد.

شرایط اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت

 از دو طریق شما می‌ توانید شرکت خود را در پرتغال ثبت کنید:

 • در مراکزی که در ارتباط با کسب و کار است، شما باید شرکت خود را به ثبت برسانید. در این روش شما باید از یک وکیل قانونی یا سهام دار کمک بگیرید.
 • در روش دوم شما به صورت آنلاین نیز می ‌توانید شرکت خود را ثبت کنید. این روش به مدت یک الی دو روز زمان نیاز دارد تا به تصویب ریجستری ملی برسد.

طبق شرایط، کشور پرتغال زمانی با درخواست شما موافق کند برای شما و خانواده تان ویزا صادر می ‌شود که این ویزا به مدت ۴ ماه زمان دارد. در این مدت شما باید کارهای تأسیس شرکت را انجام دهید تا اقامت موقت شما به یک سال تمدید شود

اخذ ویزای شنگن پرتغال

برای اخذ اقامت پرتغال با ثبت شرکت باید در مرحله اول نیاز به ویزای این کشور دارید. همان‌ طور که می‌ دانید کشور پرتغالی عضو شنگن می‌ باشد و شما به این نوع ویزا نیاز خواهید داشت که زمان رسیدگی به تقاضای این ویزا در پرتغال به ۳۰ روز زمان نیاز دارد. ویزای پرتغال به دو صورت بلند مدت و کوتاه نیاز دارد.

اخذ ویزای شنگن پرتغال

اخذ اقامت برای کشور پرتغال از طریق ایجاد استارت آپ آسان تر است یا از طریق ثبت شرکت؟

از سال ۲۰۱۴ به بعد مثبت بودن تراز مالی پرتغال و همچنین کسب رتبه سی از نظر راه اندازه کسب و کار و درآمد باعث شده است تا این کشور از مقاصد اصلی افراد و سرمایه گذاران باشد. اگر شما هم قصد ثبت شرکت در پرتغال یا استارت آپ برای گرفتن اقامت را دارید، باید با شرایط آن به خوبی آشنا شوید.

اقامت پرتغال از طریق شرکت یا استارت آپ

معمولا گرفتن ویزا از راه استارت آپ سریع ‌تر انجام می‌ شود، با گرفتن این نوع ویزا شما می ‌توانید داخل کشور پرتغال مشغول به کار شوید. از طرف دیگر اعضای خانواده شما می ‌توانید به تحصیل مشغول شوند.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده اگر والدین شما تحت کفالت شما باشند در این صورت به آن‌ ها هم اجازه اقامت در پرتغال خواهند داد و می ‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور بیاورید. اما سن اصلی تحت کفالت بودن برای فرزندان ۲۴ سالگی است.

اقامت از طریق ثبت شرکت در پرتغال از بهترین روش‌ ها برای افراد است چون هم به هدف خود یعنی گرفتن ویزا و اقامت می ‌رسند و نکته دوم این است که شما در این کشور برای خودتان ایجاد منبع درآمد کردید. اما ثبت شرکت در پرتغال به همین راحتی ‌ها اتفاق نخواهد افتاد و شما باید از یک فرد خبره و متخصص در رابط این موضوع مشورت و کمک بگیرید.

انواع مالیات در پرتغال کدام ‌اند؟

امروزه دولت و اقتصاد بر روی مالیاتی که از مردم گرفته می ‌شود؛ می‌ چرخد. تمام کشورهایی که از نظر اقتصاد جایگاه خوبی دارند، به کمک مردم این جایگاه را حفظ و بالا بردند. پرداخت مالیات در سراسر دنیا بخش مهمی از اقتصاد را تشکیل داده و شما برای ثبت شرکت در پرتغال نیز باید مالیات را در نظر بگیرید. نرخ این مالیات در سراسر دنیا بر اساس قوانین بسیار ویژه ای تعیین شده و به همین دلیل تمامی شهروندان موظف به رعایت آن هستند.

انواع مالیات در پرتغال کدام ‌اند؟

نرخ مالیات شرکت ها در کشور پرتغال

کسانی که قصد گرفتن ویزا و سرمایه گذاری در کشور پرتغال را دارند باید به میزان نرخ مالیات در کشور پرتغال نیز توجه کنند. برای مثال کسانی که قصد ثبت شرکت در پرتغال را دارند؛ نرخ مالیات بر شرکت برابر ۲۱ درصد بوده است. هنگام ثبت شرکت در این کشور فرد باید سود خود را با توجه به مالیات حساب کرده و سپس به فکر سرمایه گذاری در این کشور باشد.

در کشور پرتغال در صورتی که شما خانه ‌ای را خریداری کردید باید مالیاتی بابت خانه به دولت پرداخت کنید اما اگر شما خانه ‌ای را اجاره کردید؛ نیازی به پرداخت مالیات ندارید.

مالیات بر درآمد شخصی

مالیات بر درآمد شخصی را به عنوان مهم‌ ترین نوع مالیات در زندگی افراد می ‌شناسند. این نوع مالیات مستقیماً از درآمد شخصی پرداخت شده و کسانی که در کشور پرتقال اقامت دارند، باید حتماً آن را به دولت پرداخت کنند. طبق قوانین در این کشور شما اگر اقامت دارید، حتماً باید مالیات تمام درآمدهای خود را برای مثال حتی فریلنسری یا وبلاگری را به دولت پرداخت کنید.

این درآمد برای هر شخص با توجه به وضعیت و شرایط زندگی متفاوت بوده است. اگر شما بیشتر از ۱۸۳ روز در این کشور زندگی کنید؛ مقیم پرتقال محسوب می‌ شوید و باید شهریه یا مالیات را به دولت پرداخت کنید.