معرفی انگلستان

در این مطلب می خواهیم به معرفی کشور انگلیس بپردازیم. افراد زیادی مقصد مهاجرت خود را کشور انگلیس قرار می دهند، از این رو لازم است درباره جنبه های مختلف این کشور اطلاعاتی داشته باشند. از جمله مسائل فرهنگی و سیاسی، اقتصاد، شرایط آب و هوایی و موارد بسیار دیگری است که در این مقاله به آن ها پرداخته می شود. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

جغرافیای کشور انگلیس

در ابتدا بحث معرفی کشور انگلیس، به موقعیت جغرافیایی آن اشاره می کنیم. این کشور در نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر واقع شده است. در قسمت شمالی آن اسکاتلند، در غرب ولز، در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غربی دریای سلتی، دریای شمال در شرق و در جنوب انگلیس کانال مانش قرار گرفته است.

در مساحت ۲۴۱۹۳۰ کیلومتر مربع این کشور حدود ۵۱ شهر در کشور زیبای انگلیس قرار دارد که هر کدام مکان های تفریحی و تاریخی و جذاب خود را دارند. هر ساله تعداد بسیار زیادی توریست و مهاجر وارد شهرهای مختلف کشور انگلیس می شوند.

آب و هوای انگلستان

آب و هوا و بارندگی های غیرمنتظره در انگلیس طبیعت خاص این کشور را پدید آورده است. زمستان های انگلیس بسیار سرد است و به همین دلیل این کشور مقصد تابستانه مسافران است. در فصل گرم تابستان مسافران بسیاری از کشورهای مختلف راهی انگلستان می شوند. آب و هوای کشور انگلیس متعادل است و به طور کلی می توان گفت که بیشتر اوقات ابری می باشد.

آب و هوای انگلستان

مذهب و زبان کشور انگلیس

زبان انگلیسی که متداول ترین زبان بین المللی است، زبان غالب مردم کشور انگلیس است. در قسمت های مختلف این کشور گویش و لهجه های متفاوتی وجود دارد. از جمله این گویش ها اسکاتلندی، کورنیش، ایرلندی و ولزی را می توان نام برد. دین و مذهب های متفاوتی در کشور انگلیس رایج است، اما مسیحیت دین رسمی این کشور است.

وضعیت فرهنگ و آداب رسوم در انگلستان

ممکن است افرادی در معرفی کشور انگلیس در زمینه فرهنگ و خصوصیات اجتماعی آن ها مردمانی منزوی معرفی کنند. در واقع باید گفت که آن ها پس از صمیمی شدن و ایجاد ارتباط دوستانه با افراد خونگرم به نظر می رسند، اما قبل از آن به علت ویژگی های رفتاری خاصی که دارند غیر صمیمی نشان داده می شوند.

از جمله این رفتارها رسمی بودن آن ها و عدم پرسش در مورد مسائل شخصی زندگی در زمان برخورد با افرادی است که با آن ها غیر صمیمی هستند. همینطور احترام به تمامی اصول قانونی و عدم سرپیچی از آن در هر شرایطی به ویژه در افرادی که جز طبقات بالای اجتماعی هستند، باعث ایجاد این حس در افرادی می شود که به تازگی وارد کشور انگلستان شده اند.

اقتصاد انگلستان

کشور انگلیس در زمینه مسائل اقتصادی بسیار پیشرفته است و اقتصاد این کشور را می توان موفق و توسعه یافته دانست. به طوریکه در انگلیس اولین کشور صنعتی در قرن نوزدهم معرفی شد. سیاست های تجاری این کشور بر پایه مکتب لیبرالیسم است و آن را با موفقیت همراه کرده است. انگلیس در سال ۲۰۲۱، رتبه هفتم را در زمینه اقتصادهای عظیم جهان کسب کرد.

تولیدات داخلی و صنعت در کشور انگلیس از رونق بالایی برخوردار است و همین موضوع آن را به قدرتمندترین کشور در زمینه صنعت تبدیل کرده است.

تولیدات کشاورزی و صنایع حاصل از آن در انگلیس پیشرفت بسیاری داشته است. همچنین، تولید نفت و گاز و صنایع آهن و فولاد باعث ایجاد درآمد بالایی برای این کشور صنعتی شده است. این امکانات شرایط کاری خوبی را برای مردم انگلیس فراهم می کند، به طوریکه می توان نرخ بیکاری آن را اکنون ۲/۴ درصد اعلام کرد.

اقتصاد انگلستان

اقتصاد انگلستان پنجمین اقتصاد دنیا و دومین اقتصاد در اروپا است. و توانسته ۳ سال پیاپی بیشترین رشد اقتصادی را داشته باشد

ثبت شرکت در انگلیس

ثبت شرکت در انگلیس را می توان یکی از راه های گرفتن اقامت در این کشور معرفی کرد. با توجه به وضعیت اقتصادی خوب این کشور، این کار می تواند با پیشرفت بسیاری همراه باشد. ثبت شرکت در انگلستان هم می تواند به صورت حقیقی باشد و هم حقوقی. البته برای این کار باید مدارک موردنیاز و شرایط لازم تهیه و تایید شوند. برای این منظور می توانید با کارد مجرب و متخصص گلوبال رجیستر مشورت کنید.

وضعیت سیاسی انگلیس

در معرفی انگلستان لازم است درباره وضعیت سیاسی آن نیز اطلاعاتی داشته باشید. ساختار حکومتی آن به صورت پادشاهی متحد در وضعیت دموکراسی پارلمانی و در چهارچوب مشروطه است. در راس این حکومت، ملکه الیزابت دوم، رییس دولت، شخص اول مملکت و نخست وزیر قرار دارند. به طور کلی حکمرانی اصلی و قدرت برتر در اختیار پارلمان است. در این حکومت قوانین بسیاری در زمینه های مختلف وضع شده است و دولت هایی که روی کار می آیند اگر با پارلمان همسو باشند و حمایت پارلمان را داشته باشند، می توانند در قوانین اساسی نقش داشته باشند.

شهرهای مهم انگلیس

همانطور که پیش تر ذکر شد، در کشور انگلیس شهرهای زیبای بسیاری وجود دارد که هر کدام جاذبه های خاص خود را دارند، در ادامه ما مهم ترین و مشهورترین شهرهای کشور انگلیس را معرفی می کنیم.

شهرهای مهم انگلیس

شهر لندن

لندن، پایتخت زیبای انگلیس. این شهر از قدیمی ترین شهرهای جهان است و کانون اقتصاد و فرهنگ انگلیس محسوب می شود. مهاجران بسیاری از مناطق مختلف دنیا برای تحصیل و یا کار در لندن زندگی می کنند. بنابراین، در این شهر زیبا تمدن، رسوم و زبان های متفاوتی وجود دارد.

شهر بیرمنگام

بیرمنگام را باید شهری بی نظیر در معرفی کشور انگلیس دانست. بیرمنگام از لحاظ بزرگی پس از لندن قرار می گیرد. رونق اقتصادی و فرصت های شغلی گوناگون در این شهر بسیار بالاست و از همه مهم تر اینکه هزینه زندگی و اجاره مسکن در آنجا پایین می باشد.

شهر منچستر

منچستر مقصد دانشجوهای بسیاری است، به طوریکه پرجعیت ترین شهر دانشجویی کشور انگلیس محسوب می شود. شهرت بسیار شهر منچستر در جهان به دلیل داشتن یکی از بزرگ ترین استادیوم های فوتبال دنیاست و طرفداران فوتبال در تمام دنیا با این شهر آشنایی ویژه ای دارند.

شهر کمبریج

کمبریج از معروف ترین شهرهای جهان است که بسیاری از معتبرترین دانشگاه های دنیا در این شهر قرار دارد. وضعیت اقتصادی، فرهنگی، شغلی و تحصیلی در این شهر در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و به همین دلیل هر ساله مهاجران بسیاری از کشورهای مختلف به شهر کمبریج وارد می شوند.

تاریخ انتشار: ۹ام آبان ۱۴۰۰ / دسته بندی: ثبت شرکت در انگلیس / نویسنده: /

نظرات

مطالب مرتبط

دریافت آخرین مطالب ما

ایمیل خود را وارد کنید و آخرین مطالب ما را دریافت کنید

لطفا قوانین حفظ حریم خصوصی را در این صفحه بخوانید.